Granty EHP a Nórska

MIRRI SR – sekcia OPTP a iných finančných mechanizmov ponúka možnosť čerpania finančných prostriedkov z Grantov EHP a Nórsko z Grantov EHP a Nórsko na preddefinovanú iniciatívu zameranú na posilňovanie bilaterálnych vzťahov.
Účelom fondu je finančná podpora inštitúcií na Slovensku a v prispievateľských štátoch v spoločných iniciatívach, ktoré umožňujú vzájomnú výmenu skúseností a posilňovanie bilaterálnej spolupráce.
V záujme kvalitného a efektívneho využitia zdrojov bilaterálneho fondu si Vám dovoľujeme dať do pozornosti možnosť pripraviť a realizovať preddefinovanú iniciatívu zameranú na podporu strategickej bilaterálnej spolupráce medzi Slovenskom a Nórskom, Islandom či Lichtenštajskom, vecne zameranú podľa činnosti Vašej organizácie.
Minimálna výška príspevku pre jednu preddefinovanú bilaterálnu iniciatívu je 20 000 Eur a maximálna výška príspevku je 75 000 Eur, pričom je predpokladané maximálne trvanie realizácie iniciatívy v rozsahu 12 mesiacov.
Zároveň každá iniciatíva musí byť realizovaná spolu s partnerským subjektom (právnickou osobou) z prispievateľského štátu, kde pri týchto typoch iniciatív ide spravidla o obdobné inštitúcie, s obdobnou pôsobnosťou a činnosťou vo vymedzených oblastiach záujmu.
V prípade záujmu je vhodné predložiť návrh žiadosti o príspevok (nepodpísaný) elektronicky na emailovú adresu: v termíne do 14. apríla 2023.
Formulár žiadosti o príspevok sa vypĺňa v anglickom jazyku podľa priložených pokynov.

Odber noviniek e-mailom