Týždeň slovenských knižníc 4. – 8. marca 2024

Univerzitná knižnica UKF v Nitre Vás pozýva v dňoch 4. – 8. marca 2024 na aktivity pripravované v rámci 25. ročníka celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc.
Univerzitná knižnica UKF v Nitre vás pre vás pripravila nasledovný program:
4. – 8. 3. Kniha ako dar
Hodina: celý deň (celotýždňová aktivita)
Priestory: Budovy fakúlt UKF v Nitre, vestibul UK UKF v Nitre
Charakteristika aktivity:
Počas celého týždňa budú v budovách fakúlt UKF v Nitre pripravené miesta s označením Kniha ako dar, kde budú môcť zamestnanci a aj študenti umiestniť knihu, ktorú už majú prečítanú a chcú ju podarovať ostatným alebo si môžu zobrať knihy, ktoré tam už budú pripravené.
4. 3. Metodika evidencie publikačnej činnosti na rok 2024 a povinné prílohy pre kategórie V1, V2 a V3
Hodina: 10.00
Charakteristika aktivity:
Školenie zamerané na generovanie autorských publikačných výstupov z on-line katalógu KIS-UKF, časové uzávierky a verifikácia záznamov v CREPČ, vyhľadávanie záznamov v CREPČ a generovanie zostáv pre autorov, katedry a fakulty.
5. 3. Informačná výchova pre študentov
Hodina: 13.00
Priestory: FSVaZ, Kraskova 1, miestnosť A116
Charakteristika aktivity:
Workshop pre študentov zameraný na vypracovanie rešerše z dostupných zdrojov k seminárnym, záverečným a kvalifikačným prácam.
6. 3. Vyhľadávanie základných bibliometrických údajov indexovaných časopisov platformy Web of Science v databáze Journal Citation Index (H-index, IF-Q, Article Influence Score-Q...)
Hodina: 10.00
Charakteristika aktivity:
Školenie pre doktorandov a zamestnancov UKF. Generovanie autorských citačných správ v databázach WoS a Scopus, vyhľadávanie periodík na publikovanie v indexovaných databázach WoS, Scopus a CCC podľa oblasti výskumu respektíve kategórií WOS.
7. 3. Citovanie a odkazovanie na zdrojový dokument podľa normy ISO 690 z roku 2022
Hodina: 13.00
Charakteristika aktivity:
Workshop zameraný na oboznámenie sa so základnými zmenami v citačnej norme ISO 690.

Odber noviniek e-mailom