L3-banner-univerzita

Predstavitelia univerzity v Skopje navštívili UKF

V rámci osláv 60. výročia vzdelávania na našej alma mater rektora UKF prof. RNDr. Libora Vozára, CSc., navštívil rektor Univerzity svätého Cyrila a Metoda v Skopje prof. Nikola Jankulovski, PhD. V rámci pracovného stretnutia rektori oboch univerzít diskutovali o rôznych formách súčasnej a budúcej medzinárodnej spolupráce vo forme výmenných pobytov pedagógov a študentov v rámci programu Erasmus+ a ďalších možných oblastiach akademickej spolupráce. Počas priateľského stretnutia rektor UKF odovzdal rektorovi Jankulovskému pamätnú medailu UKF a novú knižnú publikáciu s názvom Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre a jej metamorfózy (Od Pedagogického inštitútu až po súčasnú UKF). Rektor prof. Jankulovski odovzdal rektorovi UKF vzácny umelecký artefakt – významný symbol macedónskej histórie a kultúry.
Skopje
Rektora prof. Jankulovského na oslavách 60. výročia našej univerzity sprevádzali kolegovia z Univerzity svätého Cyrila a Metoda v Skopje – dekan Fakulty veterinárnej medicíny prof. Lazo Pendovski, D.V.M., PhD., dekanka Lekárskej fakulty prof. Sonja Topuzovska, PhD., a riaditeľka Inštitútu Macedónskej literatúry prof. Maja Jakimovska-Tosic, PhD. Rektor UKF pozval delegáciu zo Skopje a prof. Abrahima Khana, Dr. h. c., na priateľskú pracovnú večeru. Zahraniční hostia taktiež prijali pozvanie a zúčastnili sa na slávnostnej bohoslužbe Veni Sancte, na slávnostnom zasadnutí Akademickej obce a na slávnostnom koncerte v Župnom dome, ktorý zorganizovala Katedra hudby Pedagogickej fakulty UKF.
Na záver pracovnej návštevy rektor prof. Jankulovski vyjadril veľkú pochvalu a spokojnosť s výbornou organizáciou osláv univerzity a vyjadril úprimné poďakovanie rektorovi UKF za štedrú pohostinnosť, ktorú naša univerzita delegácii zo Skopje poskytla.
Text a foto: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF

Odber noviniek e-mailom