L3-banner-univerzita

Pozvánka na divadelné predstavenie Drotár

Rada ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre oznamuje členom odborov, ako aj ostatným zamestnancom, že plánuje návštevu divadelného predstavenia Drotár 23. mája 2019 (štvrtok) so začiatkom o 18.30 h vo veľkej sále DAB v Nitre.
Cena vstupenky: 18 eur
Príbeh veselohry z roku 1860 sa výnimočne neodohráva na Slovensku, ale v Budapešti, kde sa v rodine továrnika Rozumného náhodne stretávajú slovenský drotár, jeho pomaďarčený brat, poľský šľachtic, nemecký Žid a český žandár. Každý s iným záujmom. Okrem vášnivých a v súčasnosti veľmi aktuálnych národnostných a sociálnych sporov, rozporov a konfliktov vytvára autor veľký priestor aj pre ľúbostné vášne vydajachtivých mladých slečien a pletky slobodných mládencov.
Hry Jána Palárika sa objavujú na javiskách slovenských divadiel pravidelne. Drotár sa však vracia do Divadla Andreja Bagara v Nitre po bezmála štyridsiatich rokoch.
V Palárikovej veselohre, ani v jej novej inscenácii v Divadle Andreja Bagara v Nitre, nechýba teda zaujímavý pohľad na rad pozoruhodných postáv a postavičiek v rozmanitých situáciách, ale ani drsný humor namierený často aj do našich radov.
Záujemcovia sa môžu prihlásiť a zaplatiť na sekretariáte odborov (miestnosť č. P-5) v úradných hodinách na kl. 045 alebo e-mailom: do 3. apríla 2019 do 15.00 h.
V zmysle Prílohy č. 1 ku Kolektívnej zmluve medzi UKF ZO OZ PŠaV o tvorbe a použití sociálneho fondu činí príspevok na kultúrne akcie, t. j. preplatenie vstupenky, pre každého zamestnanca vo výške 10 eur, a to dvakrát ročne.
doc. Gabriela Jonášková, CSc.
predsedníčka ZO OZ PŠaV pri UKF v Nitre

Odber noviniek e-mailom