L3-banner-univerzita

Pozvánka na podujatie Tour de ERA

Tour de ERA je aktivitou Centra vedecko-technických informácií SR, iniciovanou národným projektom SK4ERA. Pozostáva z 5 dvojdňových podujatí v 5 slovenských mestách – Žilina, Banská Bystrica, Košice, Nitra, Bratislava. Témy podujatí v rámci Horizontu 2020 sú prispôsobené dlhodobej tematickej profilácii každého z miest. V Žiline je to inteligentná, ekologická a integrovaná doprava.
Samotným cieľom podujatí je poskytnúť potenciálnym žiadateľom nielen z výskumnej, resp. akademickej sféry, ale aj žiadateľom z verejného sektora, neziskového sektora, samosprávam a podnikateľom aktuálne informácie o programoch a prebiehajúcich výzvach v Európskom výskumnom priestore – ERA (preto je časť podujatia venovaná aj programom, ako napr. COST, CREATIVE EUROPE), cieľom je pomôcť žiadateľom zorientovať sa v programoch ERA so zreteľom na H2020 a ponúknuť im pohľad do zákulisia cez úspešných riešiteľov a hodnotiteľov projektov.
Dôležitou súčasťou bude v rámci 2. dňa podujatia praktická časť – celodenný workshop, kde účastníci získajú praktické rady pre tvorbu projektových návrhov a s odborným školiteľom budú riešiť konkrétne problémy a nedostatky pri písaní projektov H2020. Témy podujatí v rámci H2020 sú prispôsobené dlhodobej tematickej profilácii každého z miest.

Odber noviniek e-mailom