L3-banner-univerzita

Pozvánka na medzinárodnú konferenciu

Centrum vedecko-technických informácií si vás v rámci projektu SK4ERA v spolupráci s univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici dovoľuje pozvať na medzinárodnú konferenciu Etika, integrita a zodpovednosť vo výskume a vzdelávaní, ktorá sa uskutoční 21. mája 2019 v kongresovej hale Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.
Cieľom konferencie je zmapovať situáciu v slovenských výskumných organizáciách, na univerzitách, v akadémii, ako aj v grantových agentúrach v súvislosti s dodržiavaním a podporou zásad vedeckej integrity, uviesť konkrétne príklady organizovania infraštruktúr pre zabezpečenie etického vykonávania výskumu a vzdelávania v európskych krajinách a hlavne spoločne načrtnúť a prediskutovať následné kroky, ktoré je v tomto ohľade potrebné vykonať pre zlepšenie a zharmonizovanie pravidiel v rámci Slovenska a Európy.

Odber noviniek e-mailom