L3-banner-univerzita

Výskum Vzdelávanie a zručnosti Online

NÚCEM v spolupráci s medzinárodným centrom štúdie OECD PIAAC (Program medzinárodného hodnotenia kompetencií dospelých) pripravuje v poradí 3. etapu výskumu s cieľom overiť kompetencie pedagogických zamestnancov vysokých škôl na Slovensku. Týmto si vás dovoľujú osloviť s ponukou zúčastniť sa 3. etapy zaujímavého honorovaného výskumu Vzdelávanie a zručnosti Online, ktorý nadväzuje na medzinárodný program OECD „Medzinárodné hodnotenie kompetencií dospelých (PIAAC)“ a zisťuje úroveň kompetencií v oblasti čitateľskej gramotnosti, matematiky a riešenia problémov v prostredí IKT. Cieľom tohto výskumu je získať objektívnu spätnú väzbu o úrovni kompetencií pedagogických zamestnancov vo veku do 65 rokov, ktorí vyučujú študentov vysokých škôl na Slovensku.
3. etapa je pre
VŠ: Pedagogickí zamestnanci, ktorí učia študentov učiteľstva akademických predmetov
VŠ: Študenti pedagogických fakúlt študujúcich učiteľstvo akademických predmetov
V rámci výskumu bude potrebné, aby ste vyplnili online test, ktorý vám umožní zistiť, na akej úrovni sú vaše všeobecné schopnosti v čítaní s porozumením, matematike a riešení technických problémov s využitím IKT a tiež okamžite sa porovnať s výsledkami bežnej slovenskej aj medzinárodnej populácie (priemer OECD). Ďalšou súčasťou tohto výskumu sú štyri dotazníky, v ktorých napríklad zistíte, ako vaša osobnosť ovplyvňuje to, ako sa učíte a aké máte pracovné návyky, ako váš zdravotný stav a životný štýl ovplyvňuje vaše pracovné možnosti, na aké iné povolanie by ste sa hodili a ako veľmi ste naklonení k jeho zmene a iné.
Vaše odpovede sú anonymné a získané dáta budú slúžiť výlučne na spracovanie pre výskumné účely (nie napr. na vašu kontrolu a pod.) v súlade so zákonom na ochranu osobných údajov (Zákon č. 18/2018 Z. z.) a v súlade s ostatnými právnymi nariadeniami.
Vaša aktívna účasť pri vyplnení testov a dotazníkov v „PIAAC Online (Vzdelávanie a zručnosti Online)“ bude odmenená sumou 100 € brutto vyplatenou na základe zmluvného vzťahu Dohoda o vykonaní práce (DoVP) pri splnení nasledovných podmienok:
  • administratívne podmienky: elektronické vyplnenie osobného dotazníka a podkladov za účelom zberu dát pre ESF; podpísanie a zaslanie: DoVP, poučenia BoZP, životopisu vo forme Europass, protokolu o prevzatí licencie, schváleného pracovného a kumulatívneho výkazu, ktorý vám pomôžeme pripraviť,
  • vyplnenie testov PIAAC Online: kognitívne testy a nekognitívne dotazníky a postojový dotazník pedagogického zamestnanca,
  • dodržanie harmonogramu: všetky inštrukcie vám budú zasielané priebežne s presne určeným termínom na ich splnenie. Pri plnení všetkých úloh vám bude poskytnutá online aj telefonická pomoc a podpora.
Dôležité upozornenie: Váš odpracovaný čas za všetky zamestnania v mesiaci testovania (október 2019) nesmie prekročiť 1,5 násobok pracovného času.
Organizátori vopred ďakujú, že zapojením sa do výskumu „PIAAC Online (Vzdelávanie a zručnosti Online)“ pomôžete získať za Slovensko cenné dáta, na základe ktorých pripravia odporúčania pre MŠVVaŠ SR a poskytovateľov celoživotného vzdelávania, ako zabezpečovať pedagógom kvalitnejšie a účelnejšie vzdelávanie v rámci ich celoživotného profesijného rastu.
Svoj záujem zúčastniť sa, prosím, potvrďte vyplnením elektronického osobného dotazníka (potrebného k uzavretiu DoVP s vami) najneskôr do 5. septembra 2019 (na zapojenie nečakajte na poslednú chvíľu, počet licencií je limitovaný).
Bližšie informácie o samotnom výskume PIAAC Online nájdete na webovom sídle www.nucem.sk alebo na FB stránke PIAAC.

Odber noviniek e-mailom