Dotazník o dopade pandémie na vzdelávanie

Študentská rada vysokých škôl vytvorila v spolupráci s Fakultou sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského anonymný dotazník pre študentov o dopade pandémie ochorenia covid-19 na vzdelávanie. Pokračujúca pandémia pripomenula kľúčový význam vzdelávania, a to nielen v súvislosti s obmedzením prístupu k vzdelávaniu pre stovky miliónov detí a mladých ľudí, ale aj z pohľadu jeho nezastupiteľnej úlohy v boji proti pandémii a pre zotavovanie sa a obnovu po pandémii.
Cieľom dotazníka je zhodnotiť posun vnímania zavedenia online vzdelávania a jeho dopady od začiatku pandémie a ich verifikácia po 1 – 4 semestroch v online priestore na Slovensku, ako aj v komparácii s inými krajinami (v porovnaní s dátami UNESCO).
Výskumné zistenia budú formulované aj s ohľadom na zavádzaný systém kvality a štandardy študijného programu, aby reflektovali dodržanie kvality v inom študijnom a pracovnom prostredí, rozsah výučby, podporu študentov (technickú, pedagogickú a finančnú), ako aj odporúčania de lege ferenda pri prijímaní opatrení v súvislosti s bojom proti COVID-19. Názor študentov je preto dôležitý. Vyplnenie dotazníka trvá približne 10 minút.
Zistenia aj s primárnymi anonymizovanými dátami budú dostupné Študentskej rade vysokých škôl, ktorá na ich základe môže posilniť výkon svojich činností aj v nadväznosti na záväzok vlády zvýšiť investície do vzdelávania (prijatý podporou Parížskej deklarácie na zasadnutí 41 GK UNESCO v novembri 2021).

Odber noviniek e-mailom