L3-banner-univerzita

Postup podávania ubytovacej návratky

1. Najskôr musíte potvrdiť elektronickú návratku na štúdium v systéme AIS 2. Vaše užívateľské konto v systéme UIS bude vytvorené najneskôr do 24 hodín od potvrdenia elektronickej návratky v systéme AIS 2.
2. Po tomto časovom intervale zadajte v internetovom prehliadači stránku https://uis.ukf.sk/navratka
3. Stlačte tlačidlo Vstúpiť do systému návratiek.
4. Prihláste sa prihlasovacím menom a heslom, ktoré sa nachádza v rozhodnutí o prijatí na štúdium (je rovnaké ako v študijnej návratke v systéme AIS2).
5. Stlačte tlačidlo Žiadosť o ubytovanie.
6. Skontrolujte si adresu trvalého pobytu a stlačte tlačidlo Podať žiadosť.
7. V tomto momente je už Vaša žiadosť o ubytovanie podaná.
8. Body za vzdialenostné kritérium budú do žiadosti dogenerované najneskôr po ukončení podávania žiadostí.
9. V prípade, že spĺňate podmienku na pridelenie bodov za sociálne kritérium, vyberte ju z rolovacieho menu a stlačte tlačidlo Pridať. Následne pridajte elektronickú prílohu pomocou tlačidla tlačidlo ubyt (názov dokumentu môže byť ľubovoľný) – naskenovaný aktuálny a relevantný doklad, ktorý potvrdzuje sociálne kritérium.
V prípade, že doklad do systému nevložíte, ubytovacia komisia nebude na vaše dôvody prihliadať. Keď ste pridali dôvod omylom, označte nesprávny dôvod a stlačte tlačidlo Odobrať dôvod.
V hornej časti obrazovky si môžete zistiť stav vašej žiadosti – Stav žiadosti (podaná, akceptovaná (vyhovené), zamietnutá).