L3-banner-univerzita

Podávanie žiadosti o preskúmanie rozhodnutia o nepridelení ubytovania (odvolanie)

Žiadateľ, ktorému bola zamietnutá žiadosť o pridelenie ubytovania, môže podať žiadosť o preskúmanie rozhodnutia o nepridelení ubytovania (ďalej len „odvolanie“) do 15 kalendárnych dní od zverejnenia zoznamov študentov, ktorým bolo pridelené ubytovanie v študentských domovoch UKF a v zmluvných zariadeniach UKF.
Odvolania sa predkladajú vyplnením príslušného elektronického formulára v UIS, ktorý obsahuje presné zdôvodnenie žiadosti.
Odvolania posudzuje ubytovacia komisia. Ubytovacia komisia zmení rozhodnutie, ak sa vydalo v rozpore s podmienkami prijímania a posudzovania žiadostí, inak pôvodné rozhodnutie potvrdí a žiadosť zamietne.
Odvolania sa podávajú prostredníctvom Univerzitného informačného systému (UIS). Odvolanie vrátane priloženej prílohy sa podáva výlučne elektronicky v termíne od 14. mája 2019 do 29. mája 2019 do 10.00 h. Ubytovacia komisia rozhodne o odvolaniach do 11. júna 2019. Rozhodnutia budú bezodkladne zverejnené v UIS a zaslané na e-mailovú adresu žiadateľa. V prípade, že ubytovacia komisia nevyhovie odvolaniu, žiadosť o ubytovanie zostane v stave „podané odvolanie“. Ubytovacia komisia v prípade uvoľnenia ubytovacích kapacít môže znovu posúdiť dané odvolanie na začiatku akademického roku.
Postup podávania odvolania:
1. V internetovom prehliadači zadajte stránku https://uis.ukf.sk/.
2. V menu Osobná administratíva vyberte položku Prihlásenie do osobnej administratívy.
3. Prihláste sa rovnakým prihlasovacím menom a heslom ako do AIS.
4. Vyberte v menu eAgenda položku Administratíva študentských domovov.
5. Vyberte v menu Žiadosti o ubytovanie položku Odvolanie.
6. Vyplňte textové pole Dôvod odvolania a v prípade potreby priložte súbor, ktorý dopĺňa odôvodnenie textu.
7. Stlačte tlačidlo Podať odvolanie a Vaše odvolanie bude zaregistrované do systému UIS.