L3-banner-media

Je to hra alebo učenie? Kúzla a stratégie.

Občianske združenie eTeacher a Katedra informatiky FPV pozývajú na podujatie s názvom Je to hra alebo učenie? Kúzla a stratégie. Uskutoční sa 17. júna 2019 od 15.00 h v Klube informatikov.
Čo robiť so žiakmi na hodinách, keď sa „neučí“? Čo tak rozvíjať komunikáciu, tímového ducha a hľadanie stratégií pri riešení rôznych úloh? Alebo budeme radšej kúzliť s kartami, magnetkami či nádobami plnými čísel? Praktická prezentácia aktivít vhodných na aktivizáciu študentov s cieľom vysvetliť rôzne (nielen) informatické koncepty. Využime opäť hravosť v náš prospech.
Martin Cápay ako vysokoškolský učiteľ učí budúcich učiteľov informatiky, ako učiteľ na bilinguálnom gymnáziu sa snaží hlavne o to, aby žiaci získané informatické zručnosti vedeli využiť aj v bežnom živote a ako vedúci krúžku na základnej škole motivuje deti k hravému programovaniu. Pokiaľ práve neučí v škole, snaží sa rozvíjať neformálne vzdelávanie v oblasti práce s mládežou. Spoluorganizuje popularizačné zážitkové aktivity Vedecký jarmok, Vedecký deň detí, edukačné workshopy a webináre či informatický letný tábor ITečk@r. Je absolventom projektu KomPrax – Kompetencie pre prax, členom programu Microsoft Innovative Educator Expert, účastníkom programu Komenského inštitút a spoluzakladateľom občianskeho združenia eTeacher.sk, o. z.

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo