L3 banner studium new

Atestácie pedagogických a odborných zamestnancov škôl

Prvá a druhá atestácia pedagogických a odborných zamestnancov je overením získaných kompetencií vymedzených profesijným štandardom pre príslušnú kategóriu a podkategóriu pedagogického zamestnanca a príslušnú kategóriu odborného zamestnanca, ktorí ich získali kontinuálnym vzdelávaním, sebavzdelávaním a výkonom pedagogickej činnosti alebo výkonom odborných činností.
Na UKF uskutočňuje atestácie pedagogických a odborných zamestnancov Pedagogická fakulta, ktorá ich organizačne zabezpečuje prostredníctvom Centra celoživotného vzdelávania.
Atestácie pedagogických a odborných zamestnancov poskytuje univerzita v súlade so zákonom č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhláškou č. 445/2009 Z. z. o kontinuálnom vzdelávaní, kreditoch a atestáciách pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov.