L3-banner-univerzita

Centrum informačných a komunikačných technológií

Centrum informačných a komunikačných technológií (CIKT) je pracovisko univerzity, ktoré zabezpečuje správu, funkčnosť a rozvoj počítačovej siete a bezporuchovú prevádzku informačných systémov na UKF. CIKT zabezpečuje a zodpovedá za riadny chod počítačovej siete a pripojenie učební, pracovísk, zamestnancov a študentov univerzity, koordináciu, tvorbu a prevádzku informačných systémov univerzity, efektívny prístup k informáciám z jednotlivých interných a externých informačných zdrojov pre zamestnancov a študentov univerzity. Zároveň zodpovedá za úlohy, ktoré súvisia s využitím informačných technológií pre potreby riadenia univerzity a jej organizačných súčastí a pre potreby vzdelávania a výskumu.
Riaditeľom CIKT je RNDr. Július Jenis, PhD.
Centrum informačných a komunikačných technológií
Dražovská cesta 4
949 74 Nitra
Sekretariát CIKT