Prihlasovanie na projekt Mini-Erasmus otvorené!

Si stredoškolák a máš záujem vyskúšať si štúdium na UKF v Nitre? Tak neváhaj a prihlás sa na projekt Mini-Erasmus!

Mini-Erasmus je projektom občianskeho združenia Future Generation Europe a je zaujímavou alternatívou skutočného celoeurópskeho „vysokoškolského“ projektu Erasmus. Na rozdiel od projektu Erasmus je však Mini-Erasmus zatiaľ určený len pre slovenských stredoškolákov, ktorí majú záujem zažiť v priebehu jedného týždňa na vlastnej koži skutočný vysokoškolský život na vysokej škole alebo univerzite v SR, a to ešte počas svojho štúdia na strednej škole.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa do projektu Mini-Erasmus zapája so svojou sekciou ESN UKF prvýkrát počnúc akademickým rokom 2015/2016. Mini-Erasmus bude prebiehať na UKF v Nitre v termíne od 03.04. do 07.04.2016, a v rámci neho univerzita plánuje prijať 25 študentov stredných škôl. Študent sa počas projektu zúčastní skutočných prednášok alebo seminárov ponúkaných odborov, v prípade záujmu o ubytovanie si vyskúša život na internáte vysokej školy, bude sa pohybovať v prostredí študentov UKF v Nitre a bude sa môcť zapojiť do rôznych akcií organizovaných univerzitou.

Zmyslom projektu je umožniť študentom stredných škôl zorientovať sa na trhu vysokých škôl a vybrať si tú správnu. Budúci študenti sa tak už v predstihu stávajú motivovanými, cieľovo - orientovanými mladými ľuďmi, ktorí sú pripravení jedného dňa zveľaďovať meno svojej vysokej školy.

Prihlasovanie tu: http://futuregenerationeu.wix.com/generation#!podmienky-mini-erasmus/ctxh.