Projekt Sokratov inštitút – ponuka pre akademický rok 2017/2018

Technická univerzita vo Zvolene a Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica realizujú od roku 2012 pre nadaných vysokoškolákov a mladých ľudí do 32 rokov rôznych študijných odborov projekt Sokratov inštitút. Jeho cieľom je podpora medziodborovej spolupráce, diskusie s odborníkmi z praxe na rôzne témy, získavanie skúseností a zručností v rôznych oblastiach.
Ako písať dobrý projekt a dotiahnuť jeho realizáciu do konca? Ako napísať tlačovú správu a komunikovať s médiami? Ako viesť diskusiu a riešiť problémy? Ako pozerať na svet očami ľudí z rôznych kultúr? Ako riešiť konflikty a ako im predchádzať? Aj toto sa naučia študenti v projekte Sokratov inštitút. Budeme diskutovať o ponovembrovom vývoji Slovenska, o vplyve západu na prírodné národy, o obhajobe práv občanov na životné prostredie aj o vymožiteľnosti práva či alternatívach v ekonomike a lokálnej spotrebe. Zažijeme tatranskú divočinu a navštívime farmy. S lektormi z Kanady, USA, Čiech a Slovenska sme pripravili 11 rôznorodých workshopov.