Rektor UKF Libor Vozár sa stal viceprezidentom Slovenskej rektorskej konferencie

Univerzita Komenského sa 6. – 7. júna 2019 stala dejiskom stretnutia rektorov slovenských a českých vysokých škôl. Spoločne rokovali o vývoji v oblasti zabezpečovania kvality vysokoškolského vzdelávania, hodnotení výskumnej a inej tvorivej činnosti, o financovaní vysokých škôl, plnení spoločenskej misie a o medzinárodnej spolupráci.
Stretnutiu predchádzalo zasadnutie Slovenskej rektorskej konferencie, na ktorom prebehli voľby nového prezidenta. Bude ním rektor Technickej univerzity vo Zvolene prof. Rudolf Kropil, ktorý aktuálneho prezidenta, rektora Trnavskej univerzity v Trnave, prof. Mareka Šmida vo funkcii vystrieda v auguste. Viceprezidentmi SRK sa stali rektorka Akadémie Policajného zboru v Bratislave prof. Lucia Kurilovská a rektor UKF prof. Libor Vozár. Viceprezidentom SRK je od júna 2018 tiež profesor Pavol Sovák, rektor Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach.