Erasmus+ mobility pre študentov a zamestnancov UKF v akademickom roku 2021/2022

Vážené kolegyne, vážení kolegovia,
milé študentky, milí študenti denného a externého štúdia,
dovoľujeme si vám oznámiť, že UKF vyhlasuje výzvu v rámci programu Erasmus+ KA103 – krajiny EÚ a EHP na akademický rok 2021/2022. Na Erasmus+ mobilitu sa študenti a zamestnanci môžu prihlásiť do 2. júla 2021. Možný termín nástupu na mobilitu je od 1. septembra 2021
Typy mobilít:
Študenti:
  • Štúdium na zahraničnej VŠ (minimálne trvanie 3 mesiace, maximálne 12 mesiacov na aktuálnom stupni štúdia)
  • Stáž v zahraničí (minimálne trvanie 2 mesiace, maximálne 12 mesiacov na aktuálnom stupni štúdia)
Vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu a s ňou súvisiace aktuálne opatrenia na zahraničných univerzitách odporúčame študentom, aby sa prednostne hlásili na štúdium v letnom semestri AR 2021/2022.
Zamestnanci:
  • Prednáškový pobyt na VŠ v zahraničí (trvanie 7 dní vrátane cesty)
  • Školenie v zahraničí (trvanie 7 dní vrátane cesty)
Mobility je možné zrealizovať s návratom najneskôr do 30. septembra 2022 (pričom termín vyplýva zo zmluvy projektu Erasmus+).
Prihlasovanie je realizované prostredníctvom aplikácie StudyAbroad. Pre podanie prihlášky je potrebné sa zaregistrovať. Študenti a zamestnanci, ktorí sa už v minulosti (počnúc akademickým rokom 2012/2013) hlásili na Erasmus mobilitu prostredníctvom aplikácie StudyAbroad, sa nemusia znova registrovať. Stačí sa prihlásiť cez existujúce konto. Následne je potrebné:
Študenti:
  • založiť si prihlášku
  • nahrať životopis
  • nahrať motivačný list v anglickom jazyku
  • nahrať predbežný akceptačný list s pečiatkou zahraničnej partnerskej inštitúcie, ktorá prijme študenta UKF na stáž
  • nahrať podpísaný súhlas so spracovaním osobných údajov
Zamestnanci:
  • založiť si prihlášku
  • nahrať motivačný list v slovenskom jazyku (zdôvodniť prínos mobility v rámci rozvoja medzinárodnej, projektovej, publikačnej činnosti zamestnanca, atď., maximálne 100 slov)
  • nahrať podpísaný súhlas so spracovaním osobných údajov
Fakultný Erasmus koordinátor, ktorým je prodekan pre medzinárodné vzťahy, na základe materiálov, ktoré študenti a zamestnanci nahrajú do aplikácie StudyAbroad, zmení status prihlášky na „akceptovaná“ alebo „neakceptovaná“. V prípade otázok sú vám k dispozícii rektorátni Erasmus+ koordinátori Mgr. Pavol Vakoš a Ing. Katarína Butorová, PhD.
Vzhľadom na aktuálnu situáciu súvisiacu s pretrvávajúcou pandémiou je pred vycestovaním na mobilitu potrebné sledovať opatrenia vlády SR a aktuálne informácie zverejnené na webovom sídle ministerstva zahraničných vecí.