L3-banner-media

Írska veľvyslankyňa oslávila Deň sv. Patrika na Pedagogickej fakulte

V piatok 18. marca 2016 si študenti Katedry lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií na Pedagogickej fakulte UKF v Nitre pripomenuli tradičný írsky sviatok – Deň Svätého Patrika. Bol to síce už štvrtý ročník týchto osláv organizovaný študentmi štvrtého ročníka katedry, vo viacerých ohľadoch bol však mimoriadny. Pedagogickú fakultu poctila svojou návštevou okrem iných vzácnych hostí aj veľvyslankyňa Írskej republiky na Slovensku, Jej Excelencia Anne-Marie Callan.
Oslavy boli výnimočné aj účasťou žiakov základných a stredných škôl z Nitry, ktorí tak mali možnosť zažiť na vlastnej koži atmosféru akademickej pôdy. Udalosť im ponúkla unikátnu príležitosť začleniť sa aspoň na chvíľu medzi vysokoškolákov a spoznať krásy írskej kultúry.
Program pozostával z dramatických, speváckych a tanečných vystúpení študentov Katedry lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií v spolupráci so študentmi z Katedry hudby. Publikum zložené z učiteľov a študentov malo možnosť zapojiť sa do živého programu a tiež sa tak stali priamou súčasťou osláv. Neodmysliteľná zelená farba a írska trikolóra dominovali dekoráciám, oblečeniu prítomných a taktiež výstave zeleného jedla.
Vybraná porota, vedená veľvyslankyňou, zhodnotila a ocenila najoriginálnejšie kostýmy a najkreatívnejšie jedlá. Veľvyslankyňa sa na začiatku programu prihovorila vyučujúcim i študentom a vyjadrila svoju úprimnú vďaku za možnosť zúčastniť sa na tomto podujatí. Svoj prejav otvorila slovami: „Som si istá, že toto je najkrajšia a najväčšia oslava Dňa sv. Patrika na Slovensku.“
Atmosféra osláv vytvorila prostredie, kde sa podľa vlastných slov cítila ako doma nielen ona, ale všetci tí, ktorí sa osláv Dňa sv. Patrika 2016 na Pedagogickej fakulte UKF zúčastnili.
Autori článku: Bc. Milan Ivenz, Bc. Michal Pigula a PhDr. Zuzana Tabačková, PhD.
Autor fotografií: Lubo Balko
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Videozáznam z podujatia (TV Nitrička) si môžete pozrieť na: http://www.tvnitricka.sk/u-nas-doma/den-sv.-patrika.html?page_id=5714.

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo