Milovníci turistiky na nočnom výstupe

Približne 200 nadšencov turistiky, väčšinou študentov a zamestnancov Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, sa v pondelok 25. apríla 2016 zúčastnilo už 12. ročníka Nočného výstupu na Zobor. Toto tradičné populárne podujatie bolo jednou z prvých akcií tohtoročných Nitrianskych univerzitných dní. Aj keď počasie nebolo veľmi priaznivé, pred Študentským domovom Zobor sa stretlo veľké množstvo milovníkov príležitostnej, „rekreačnej“ turistiky, ktorí po zaregistrovaní dostali symbolicky Horalku. Od tohto bodu sa začal turisticky podnetný výstup smerom na nitriansku "Pyramídu". Na výber boli dve trasy podľa náročnosti: mierne záťažová a náročnejšia strmá trasa.
Počas celého podujatia vládla priateľská a veselá atmosféra, ktorá jednoznačne pomohla pri absolvovaní miestami vyčerpávajúceho výstupu na masív legendárneho kopca. Účastníci si po výstupe mohli za odmenu vychutnať neodolateľne podmanivú panorámu na nočnú Nitru z výšky 555 m n. m. Nechýbalo spoločné opekanie a spievanie pri ohni.
Podujatie sa skončilo v nočných hodinách a svetielka študentov zostupujúcich dole z nočného výstupu vytvorili raritný úkaz. V rámci celého podujatia sa nevyskytli žiadne problémy a akcia sa stretla s pozitívnymi ohlasmi. Ostáva len dúfať, že budúci rok sa na rovnaké podujatie môžeme tešiť zas.
Autorka článku: Lucia Sekerešová
Autor fotografií: Lubo Balko