Tanečníci z FS Ponitran víťazmi krajského kola Šaffovej ostrohy

Tanečníci z Folklórneho súboru Ponitran Matej Vreštiak a Dagmar Blahutová sa stali víťazmi krajskej postupovej súťaže a prehliadky sólistov tanečníkov v ľudovom tanci s medzinárodnou účasťou Šaffova ostroha 2016 v kategórii A (tanečníci interpretujúci ľudový tanec podľa významných tanečných osobností). Získali tak zlaté pásmo a priamy postup do celoslovenského kola súťaže.
Na podujatí, ktoré sa konalo dňa 24. apríla 2016 v Dome kultúry v Novom Tekove, sa zúčastnili v nečakane veľkom počte oproti predošlým ročníkom tanečníci sólisti z nitrianskeho kraja. Výbery súťažiacich, hodnotenie ich výkonov odborne garantovala porota, v ktorej bola aj tanečná pedagogička, choreografka, pedagogička a etnochoreologička z Katedry etnológie a folkloristiky FF UKF v Nitre Mgr. Art. Agáta Krausová Art. D.
Víťazom srdečne blahoželáme!
Zdroj: http://www.nitraonline.sk, ROS Levice