L3-banner-media

Univerzity mestu

Na Svätoplukovom námestí sa v utorok 10. mája 2016 zišlo niekoľko stovák študentov, aby si vypočuli nielen známe kapely, ale prišli povzbudiť aj účinkujúcich študentov v súťaži Superstar nitrianskych univerzít.
Pred súťažou mohli študenti a nitrianska verejnosť zažiť tradičný Karneval v Riu po slovensky. Alegorický sprievod, ktorý každoročne odchádza od auly Slovenskej poľnohospodárskej univerzity a končí pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre, opäť oživil nitrianske ulice. Mažoretky na čele sprievodu, ozdobené vozy ESN-károv či Katedry histórie UKF v Nitre doprevádzali zvuky bubeníckej skupiny Campana Batucada.
Po ukončení sprievodu odštartovala spevácka súťaž. Publikum si vypočulo kapely ako Ranná nevoľnosť, Klons, Everlong, Itcha Pčelára s Rock N'Rolla, hlavným headlinerom bola skupina The Paranoid. V speváckej súťaží dominovali dievčatá z našej univerzity. Soňa Porubčanská, Kristína Petrašová, Martina Brandoburová a Mária Kobanová rozprúdili publikum slovenskými i anglickými hitmi. Súťaž vyhral jediný pán medzi spievajúcimi študetmi - Martin Svátek, ktorý je študentom 1. ročníka magisterského učiteľského štúdia v kombinácii informatika - hudobná výchova. Srdcia publika a poroty si získal pesničkami od Paľa Haberu Boli sme raz milovaní a od rockovej kapely Queen Don't stop me now. Spevákov sprevádzala skupina zložená z terajších a bývalých členov Súkromného konzervatória v Nitre.
Nechýbala vedomostná súťaž, v ktorej bola hlavnou výhrou elektrická kolobežka. Tú víťazovi venoval a odovzdal zástupca Slovenských elektrární.
Študenti sa zabávali na Svätoplukovom námestí do neskorej nočnej hodiny. Podľa vyjadrení organizátorov menšiu účasť študentov na tohtoročnej speváckej súťaží ovplyvnilo chladné počasie a momentálne Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Veríme, že budúci rok sa Superstar nitrianskych univerzít bude niesť v znamení zaplneného námestia a teplého počasia.
Autor článku: Anna Gurovičová
Autor fotografií: Lubo Balko
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo