Kreatívny deň v Dobšinej

Kreatívny deň s rozprávkami so zameraním na anglický jazyk pripravilo dňa 2. mája 2016 deväť študentov Katedry anglistiky a amerikanistiky pod vedením Márie Kiššovej pre žiakov 3. ročníka Základnej školy Dobšiná.
Počas dňa dvojice študentov pracovali s deťmi v piatich skupinách, pričom ich cieľom bolo motivačnými a kreatívnymi aktivitami vytvoriť stimulujúcu atmosféru pre učenie. Každá zo skupín pripravila zaujímavé cvičenia s obrázkovými knihami v anglickom jazyku. V závere dňa sa jednotlivé skupiny detí pod vedením študentov prezentovali ukážkami aktivít, vrátane vizuálnych spracovaní príbehov, dramatickými prerozprávaniami rozprávok, básničkami, či piesňami.
„Som presvedčená, že deň na ZŠ Dobšiná bol nesmierne podnetný ako pre žiakov, tak aj pre študentov, ktorí aktivity s deťmi pripravili, povedala organizátorka podujatia Mária Kiššová. „Obdobné podujatia majú už na Katedre anglistiky a amerikanistiky dlhú tradíciu. Popri šírení dobrého mena našej univerzity v nich primárne ide o vytvorenie zmysluplnej platformy, ktorá obohacujúco prispieva k nevyhnutnému dialógu a premosteniu akademického prostredia so „živým“ a autentickým edukačným priestorom.“
Autor článku: PhDr. Mária Kiššová, PhD.
Autor fotografií: Kristína Marschalová
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová