Novinárska cena pre absolventov nitrianskej žurnalistiky

Absolventi Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty UKF v Nitre Tomáš Holúbek a Ján Kováč si v pondelok 16. mája 2016 prevzali Novinárske ceny za rok 2015. Tomáš Holúbek, ktorý už niekoľko rokov pracuje v regionálnom periodiku MY Nitrianske noviny, dostal cenu v kategórii Najlepší regionálne publikovaný alebo odvysielaný príspevok. Venoval sa témam: Občania nie sú pre mesto dôležití. S problémami vystupujú pred polnocou, Vysoký dom má výhľad, no zakrýva susedov, Ochrnutý pacient ležal pol hodinu v sanitke. Do nemocnice ho odmietli vyniesť či Príbuzných poslancov platí mesto. Prácu niektorí dostali až po voľbách.
Ján Kováč z týždenníka Trend získal ocenenie spolu so svojim kolegom Michalom Lehutom v kategórii Najlepší analytický príspevok v písanej žurnalistike za článok Zaľúbený do drahej diaľnice.
Obom oceneným blahoželáme a prajeme ešte veľa kvalitných článkov.
Zdroj textu a foto: TASR a archív TH
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová