Skončil sa štvrtý ročník XXL Akadémie

V piatok 22. 7. 2016 bol slávnostnou promóciou ukončený štvrtý ročník XXL Akadémie, ktorú zrealizovala Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s „KREATÍV“ Klasov zariadením sociálnych služieb a spolupracujúcimi zariadeniami a Nitrianskym samosprávnym krajom.
Počas letných prázdnin od 18.7. do 22. 7. 2016 prebiehali striedavo na pôde UKF v Nitre a v „KREATÍV“ Klasov zariadení sociálnych služieb vzdelávacie aktivity vybraných osôb so špeciálnymi potrebami v rámci ich sociálneho rozvoja v alternatívnom a prirodzenom akademickom prostredí.

Prínosom akadémie je, že do projektu je zapojených viacero sociálnych zariadení, z ktorých vybrané osoby môžu i po ukončení XXL Akadémie udržiavať a upevňovať nadobudnuté priateľstvá.

Novinkou tohto ročníka boli nové vzdelávacie aktivity v oblasti fyziky a matematiky, kde si mohli aj univerzitní pedagógovia vyskúšať náročnú a zároveň špecifickú prácu so študentami so špeciálnymi potrebami, ktorých chuť poznávať a učiť sa aj tie najťažšie úlohy bola obdivuhodná.

Novým spôsobom integrovania sa do spoločnosti bolo aj to, že sa študenti XXL Akadémie prepravovali samostatne bežnou autobusovou dopravou, čo prispelo k ich osamostatneniu a zvýšeniu sebavedomia.

Bez finančnej podpory firmy Bramac a práce dobrovoľníkov z radov pracovníkov ZSS Kreatív Klasov, Katedry ošetrovateľstva a Katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ, Katedry matematiky a Katedry fyziky FPV UKF v Nitre, Rektorátu UKF v Nitre, ktorí venovali príprave a realizácii XXL Akadémie svoje sily, nadšenie, a predovšetkým osobné voľno, by nebolo možné takto náročnú aktivitu uskutočniť.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre týmto projektom už štvrtý rok poukazuje na to, že aj akademická pôda môže byť miestom pre aktivizáciu osôb s rôznym typom postihnutia a odborníci z praxe sú profesionálmi v odbornom pôsobení pre každého študenta.

Fotogaléria 2016: