Jubilejný ročník Akademického plesu je za nami

Zamestnanci, priatelia, podporovatelia a priaznivci Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa stretli v sobotu 21. januára 2017 na jubilejnom desiatom ročníku Akademického plesu nitrianskych univerzít. Ples sa konal pod záštitou oboch rektorov - prof. RNDr. Ľubomíra Zelenického, CSc. a Dr.h.c. prof. Ing. Petra Bielika, PhD. v priestoroch Estrádnej haly Parku kultúry a oddychu v Nitre. Pre účastníkov plesu boli pripravené ukážky štandardnej plesovej choreografie Thronlandia a latinskoamerických tancov v podaní členov Akadémie tanca, kubánske rytmy predviedol spevák Lazaro a hosťom večera bola známa trojica La Gioia.
V programe vystúpili Ingrid Menky & Band, Luciia Bakaiová, Zuzana Hubinská, na počúvanie a do tanca hrali DJ Roman Mrázik a Cimbálová muzika Jožky Severina z Kostic. Nechýbalo dobré víno, chutné jedlo, bohatá tombola a výborná nálada. Plesom sprevádzali Lucia Šutková a Marian Stolár.
Podujatie je pokračovaním kultúrno-spoločenskej tradície akademických plesov, ktoré majú ohlas a spoločenskú prestíž nielen v priestore našich univerzít, ale aj v širšom nitrianskom regióne.
Autor a editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Autor fotografií a videa: Ing. Ján Csillag