Žurnalistika online s Tomášom Bellom

Katedra žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre pokračuje v úspešnej sérii besied. Tentokrát pozvanie prijal reportér Tomáš Bella, zakladateľ a prvý riaditeľ spoločnosti Piano Media, šéfredaktor online oddelenia Denníka N.
Tomáš Bella, ktorý bol trikrát nominovaný na novinársku cenu a bol dvakrát zaradený medzi popredných svetových inovátorov v oblasti médií, študentom podrobne priblížil prácu v online redakcii i to, v čom spočíva práca editora. V rámci debaty sa venoval rôznym témam, najmä súčasnej situácii ohľadom spoplatňovania obsahu online médií. Študentov zaujímali i prognózy ďalšieho vývoja žurnalistiky či novinárskej práce, komparácia tradičných typov médií s tými súčasnými. Dĺžka diskusie len potvrdila fakt, že tieto témy sú veľmi aktuálne a pre študentov atraktívne.
Text: PhDr. Daša Nováčiková, PhD.
Foto: Tereza Halásová