Výber našej univerzity na výbornom II. mieste na futbalovom turnaji

Študenti Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre sa aj vďaka podpore vedenia univerzity dňa 9. mája 2017 zúčastnili celoslovenského futbalového turnaja „O pohár rektora UCM“ v Trnave. Šiesty ročník tohto turnaja bol organizovaný Univerzitou sv. Cyrila a Metoda v Trnave a každoročne sa na ňom zúčastňujú univerzitné družstvá z celého Slovenska. V tomto ročníku sa za mimoriadne chladného počasia turnaja zúčastnilo 14 výberov univerzít.
Naša univerzita je už tradičným účastníkom turnaja, v roku 2014 ho dokonca vyhrala. Aj tento rok sme na turnaj cestovali s vysokými ambíciami, ktoré sa napokon takmer naplnili. Po finálovej prehre s družstvom STU Bratislava 0:1 naše družstvo skončilo na výbornom II. mieste.
Chcem sa poďakovať študentom za ochotu reprezentovať UKF v Nitre. Členmi družstva boli Igor Bakalar, Matúš Bartošek, Martin Mesaros, Rudolf Gál, Tomáš Galko, Zbyněk Pešek, Miroslav Banda, Daniel Sluka, Eduard Moravčík a Juraj Vindiš.
Teším sa na ďalšie spoločné športové podujatia.
2017 pf futbal turnaj web
Text a foto: PaedDr. Pavol Horička PhD.