L3-banner-media

Kultúrne potulky so Zuzanou Kronerovou

V stredu 17. mája študenti štvrtého ročníka Katedry kulturológie FF UKF v spolupráci s Domom Matice slovenskej v Nitre hostili vzácnu osobnosť kultúrneho a umeleckého života, divadelnú i filmovú herečku Zuzanu Kronerovú.
Tradícia podujatia Kultúrne potulky ani tento rok nezostala svojej povesti nič dlžná. Zuzana Kronerová priniesla na vlastných potulkách do Nitry veselú a srdečnú atmosféru, ktorá sa udržala do konca večera. Podujatie preverilo aj moderátorský talent Petry Kováčikovej a Niky Rechtorisovej, ktoré nás príjemným a profesionálnym zjavom viedli až do samého záveru.
V prostredí pomyselnej májovej záhrady pani Kronerová hneď na začiatku prekvapila pestrým opisom detstva v rodine výnimočných divadelníkov i svojich prvých divadelných krokov. „Prvá rola bola v detstve v dramatickom krúžku ešte na základnej škole. Prešla som cez javisko so zmrzlinou,“ prezradila s humorom.
Pri spomienkach na študentské časy reč neobišla ani normalizáciu. Na tej podľa jej slov nebolo žiadneho pozitíva avšak s radosťou si pripomenula neobyčajnú generáciu hereckých kolegov a spolužiakov, ktorí z tejto doby vzišli. „Keď ste mladý a máte radosť zo života, tak normalizácia nenormalizácia, tešili sme sa.“ Opísala pani Kronerová pocity pri znovuoživení trnavského Divadla pre deti a mládež.
Druhá polovica večera sa niesla v duchu skúseností na filmovom poli. Pri zmienke o otcovi Jozefovi Kronerovi sa pani Zuzana zverila o tom, ako sa jej podarilo v Spojených štátoch prezentovať film Obchod na korze, ktorého premietania sa vo vtedajších časoch Jozef Kroner nesmel zúčastniť. Ochotne porozprávala o zážitkoch z filmu Nevera po slovensky, ale aj o otužovaní pre najnovší film Bába z ledu a jeho úspechoch v zahraničí. O perličku večera sa postarala predvádzaním svojich, dnes už ikonických okuliarov, ktorých mala v batohu skutočne neúrekom.
Okrem očarujúcej iskry Zuzany Krónerovej sa na pódiu blysli aj speváčka Romana Líšková a gitarista Peter Dechet s piesňami Love me tender, Do batôžka a Čerešne. To, že na Katedre kulturológie možno objaviť skutočne talentovaných študentov potvrdili Lucka Kociská a Matúš Tóth v tanci za vábivého rytmu piesne Len tebe od IMT Smile.
Tohtoročné Kultúrne potulky sme zakončili s úspechom a povznesenou náladou, pretože znamenali príjemný zážitok nie len pre hostí, ale i všetkých zúčastnených.
Text: Andrea Olejárová
Foto: Jozef Puškár

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo