Študent našej univerzity si prevzal medailu za záchranu života

Slovenský červený kríž udelil dňa 10. mája 2017 v Primaciálnom paláci medaily za záchranu života trom ľuďom, a medzi nimi aj Jakubovi Medveďovi, študentovi Katedry klinických disciplín a urgentnej medicíny Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre. Dobrovoľníkov a pracovníkov Slovenského Červeného kríža prijal aj prezident SR Andrej Kiska, ktorý sa prítomným v mene svojom i v mene občanov Slovenska poďakoval za roky a hodiny nezištnej práce, vlastného času a neraz aj osobnej obety. „To, že sú ľudia ako vy, ktorí sú ochotní myslieť na druhých, a nemyslia len na svoje dobro, robí naše pekné Slovensko ešte krajším,“ povedal prezident.
Študent Jakub ocenenie získal spolu s kamarátom z Detvy Martinom Ďuricom. V dramatickej chvíli, keď sa spolu ocitli pri dopravnej nehode, totiž nezaváhali a poskytli prvú pomoc zranenému mužovi zakliesnenému v aute.
2017 fsvaz zachranar medaila1
Jakub Medveď a Martin Ďurica na prijatí u prezidenta SR