Októberfest 2017

27. septembra 2017 sa uskutočnil už 15. ročník obľúbeného študentského podujatia Októberfest UKF. Ide o jednu z najväčších univerzitných openair párty roka, ktorá je akýmsi otvorením študentského života. Miestom konania bol už ako zvyčajne Amfiteáter pod Zoborom, ktorý študentom našej univerzity, ale aj ostatným návštevníkom, otvoril svoje brány o 17.00. Práve vtedy podujatie otvorili známi slovenskí moderátori a naši bývalí študenti Katka Balážiová alias Becca a Matej „SiFon“ Mervart, ktorí udalosťou sprevádzali počas celého večera.
Na Októberfeste vystúpilo päť hudobných skupín Replay, Ladies and Genitals, Sematam a hlavné lákadlá podujatia, kapely Medial Banana a Smola a Hrušky. Hudobníci sa postarali o výbornú atmosféru, ktorú upevnili moderátori svojimi vstupmi a súťažami.
Pred 20.00 otvorili podujatie rektor prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc., a v zastúpení primátora Nitry doc. PaedDr. Miroslav Tvrdoň, PhD., ktorí návštevníkov, a najmä študentov našej univerzity, privítali a popriali im dobrú zábavu.
O organizáciu a celý chod Októberfestu sa ako každoročne postaral Študentský parlament UKF v spolupráci s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre a s Mestom Nitra. Ako to už býva zvykom, nesmelo chýbať dobré pivo a stánky s občerstvením.
Podujatiu prialo aj počasie, ktoré sa tiež zaslúžilo o vysokú účasť. Ďakujeme zúčastneným za výbornú atmosféru a tešíme sa na Októberfest opäť o rok.
Text: Mgr. Tímea Kamenická a Študentský parlament UKF
Foto: Lubo Balko