Stretávka absolventov po dvadsiatich piatich rokoch

V sobotu 7. októbra 2017 sa na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre stretli po 25. rokoch absolventi pôvodnej Pedagogickej fakulty v Nitre. Išlo o absolventov, ktorí v rokoch 1987 - 1992 študovali aprobáciu fyzika – základy techniky alebo matematika – základy techniky. Štrnásť bývalých spolužiakov si zaspomínalo na svoje študentské časy a zážitky zo štúdia aj z veselého mimoškolského a internátneho života, na bývalých pedagógov a na rôzne udalosti spojené s fakultou a štúdiom. Je potešiteľné, že väčšina z nich stále pôsobí v školstve na rôznych pozíciách.
Na stretnutie prijal pozvanie aj súčasný dekan Fakulty prírodných vied pán prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., ktorý bol krúžkovým vedúcim pre „fyzikárov“. Na stretnutí sa zišli: Gabriel Bánesz (F-ZT), Ivan Brezovský (F-ZT), Ivan Bulík (F-ZT), Miroslav Hladký (F-ZT), Angelika Hriňová, rod. Husztiová (F-ZT), Miroslava  Hrstková,  rod. Tomková (M-ZT), Juraj Hrstka (F-ZT), Štefan Košlab (F-ZT), Branislav Laco (F-ZT), Eva Mišovýchová, rod. Tanóczka (M-ZT), Ľubomír Mišových (M-ZT), Marián Pčelár (F-ZT), Ivana Plachá (F-ZT), Miloš Ryban (M-ZT).
Text a fotografie: doc. PaedDr. Gabriel Bánesz, PhD.