Na Filozofickej fakulte prednášal brazílsky veľvyslanec

Dňa 24. októbra 2017 sa na pôde Filozofickej fakulty UKF v Nitre uskutočnila návšteva veľvyslanca Brazílie na Slovensku J.E. Luísa Carneira, ktorý začal svoju misiu na Slovensku na jar toho roka. V úvodne návštevy sa s dekanom Filozofickej fakulty prof. Bernardom Garajom, CSc., rozprávali o jeho misii na Slovensku a vízii pre užšiu spoluprácu.
Návšteva pána veľvyslanca pokračovala stretnutím so študentmi žurnalistiky, politológie, etiky a iných príbuzných programov, pre ktorých si pripravil prednášku s názvom „Brazil Today“. Okrem všeobecného predstavenia krajiny sa zameral aj na spoločné ekonomické a sociálno-kultúrne vzťahy oboch krajín, ktoré podľa jeho slov sú medzi oboma krajinami relatívne silné a živé.
Na záver návštevy pán veľvyslanec ponúkol rozhovor pre univerzitný časopis Náš čas, ktorý si budete môcť prečítať už čoskoro.