Hokejisti UKF na turnaji slovenských univerzít tretí

Dňa 7. novembra 2017 sa v Bratislave na Zimnom štadióne V. Dzurillu uskutočnil 5. ročník celoslovenského hokejového turnaja univerzít, na ktorom sa zúčastnila opäť aj naša univerzita so svojím hokejovým družstvom. Tento turnaj bol súčasne aj kvalifikáciou na Slovenskú univerziádu 2018. V Bratislave sa zúčastnilo 6 družstiev zo Slovenska: Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Univerzita Komenského v Bratislave, Ekonomická univerzita v Bratislave, Žilinská univerzita v Žiline a Trenčianska univerzita A. Dubčeka v Trenčíne. Pôvodne malo byť družstiev 8, ale na poslednú chvíľu sa odhlásili univerzity z Prešova a B. Bystrice. Družstvá boli rozlosované do dvoch skupín po troch. Naše družstvo sa v skupine umiestnilo na druhom mieste za neskorším víťazom UK Bratislava, s ktorým v skupine zahralo vyrovnaný zápas. V rýchlom slede sme v druhej tretine dostali 3 góly, čo sa podpísalo na celkovom výsledku 1:4. V druhom zápase skupiny sme zdolali UNIZA 4:2. V semifinále sme sa stretli z víťazom B skupiny - s Trenčianskou univerzitou. Po vyrovnanom súboji sme podľahli až v samostatných nájazdoch 1:2. Zápas o tretie miesto sme zohrali s Ekonomickou univerzitou, ktorú sme zdolali jednoznačne 8:3. Tretie miesto je plne zaslúžené a pri troche športového šťastia to mohla byť aj vyššia priečka.
V každom prípade patrí všetkým chlapcom poďakovanie za predvedený výkon a aj samotný prístup. Rád by som poďakoval aj vedeniu univerzity nielen za to, že nám umožnilo reprezentovať univerzitu a ekonomicky nás podporilo, ale aj za morálnu podporu v podobe návštevy samotného turnaja v zastúpení pani kvestorky Ing. A. Kováčovej, PhD. Týmto krokom sa hokejové družstvo UKF Nitra prebojovalo aj na Slovenskú univerziádu 2018.
Hokej 2018 Hokej 2018 2
Text: PaedDr. Jaroslav Krajčovič, PhD.
Ilustračná fotografia: Martin Šumichrast
Fotografie z článku: archív autora