Tancuj, tancuj: dvojnásobný úspech pre FS Ponitran

Folklórny súbor Ponitran, pôsobiaci pri Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, na celoštátnej postupovej súťaži choreografií folklórnych kolektívov Tancuj, tancuj 2017 zaznamenal dvojnásobný úspech: s choreografiou autora Petra Hrabovského "Z Podzoboria" sa umiestnil v zlatom pásme, a špeciálna cena za štýlovú interpretáciu v hre na gajdách poputovala pre vynikajúceho gajdoša Tomáša Blažeka.
Podujatie sa konalo v dňoch 11. až 12. novembra 2017 v Liptovskom Mikuláši. Jeho organizátorom je Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s mestom Liptovský Mikuláš, vyhlasovateľom a garantom podujatia je Národné osvetové centrum v Bratislave. Z krajských kôl do vrcholného kola súťaže, ktorá sa koná raz za tri roky, postúpilo 13 folklórnych kolektívov z celého Slovenska (UFS Mladosť Banská Bystrica, FS Živel Bratislava, Fsk Raslavičan Raslavice, FS Ponitran Nitra, FS Jelenčan Jelenec, FS Vranovčan Vranov nad Topľou, FS Csallóközi z Dunajskej Stredy, FS Vršatec Dubnica nad Váhom, FS Ilosvai Veľká Ida, FS Hornád Košice, FS Rakonca Fiľakovo a domáci FS Váh, Liptovský Mikuláš).
2017 tancuj tancuj ponitran2
Text: Mgr. Jana Krajčovičová