L3-banner-media

Historické dni 2017 začali výstrelom

Katedra histórie FF UKF v Nitre zorganizovala cyklické podujatie Historické dni s podtitulom „100 rokov – veľa či málo?“. Ako naznačil názov, ich zameranie zodpovedalo dátumu konania – na 7. november 2017 pripadlo 100. výročie Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie. Za moderovania Róberta Arpáša vystúpili s príspevkami členovia a študenti katedry histórie Ladislav Ruman, Adriana Kičková, Mária Molnárová a Viktória Rigová, ako aj hosť z Historického ústavu SAV Juraj Benko. Historickú atmosféru sovietskej éry doplnilo premietanie filmu „Bitka o Sevastopoľ“.
Druhý deň historických dní sa niesol v duchu popularizácie histórie. Pripravili ho členovia študentského spolku – Konštantínovho historického spolku v spolupráci s občianskym združením HERODOTOS. Scenárom podujatia previedla auditórium dvojica študentov Vladimír Koppan a Viktória Rigová, ktorým v zákulisí pomáhali Jakub Havran, Patrícia Ďurčanová, Lukáš Trnkóci, Tomáš Královič, Kristína Koppanová, Mária Molnárová, Peter Štefaňák a Bianka Beláková.
V rámci programu vystúpili, okrem iných zaujímavých hostí, aj popularizátor histórie Pavel Dvořák a známy slovenský spisovateľ Juraj Červenák. Celé podujatie bolo vysielané naživo cez FB stránku katedry histórie, takže si ho mohli vychutnať aj záujemcovia, ktorí sa nemohli dostaviť do Nitry.
Text: Mgr. Miroslav Palárik, PhD.
 

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo