Stretnutie nitrianskeho biskupa so zamestnancami UKF

Na pôde Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre sa 13. decembra 2017 uskutočnilo stretnutie zamestnancov univerzity s nitrianskym biskupom Mons. prof. ThDr. Viliamom Judákom, PhD., s cieľom hlbšie uchopiť duchovné a morálne posolstvo Adventu a Vianoc. Nitriansky biskup v rámci Lectio Divina priblížil kresťanské posolstvo, ktoré sa v týchto dňoch predstavuje ako “mobilizácia lásky”.
Prítomní si najprv vypočuli úryvok z evanjelia o talentoch (Mt 25, 14-30). Nitriansky biskup následne predostrel niekoľko myšlienok na meditáciu. Pripomenul, že kresťan má byť dobrým človekom nielen počas Vianoc. A to sa má prejaviť tak na pracovisku ako aj v rodine a vo všetkých medziľudských vzťahoch.
Lectio Divina je klasická forma interpretácie a aktualizácie biblického textu. Stretnutie zorganizoval rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Ľubomír Zelenický, CSc. v spolupráci s miestnym Univerzitným pastoračným centrom.
Text: ThDr. Miroslav Lyko, PhD.
Foto: Lubo Balko