Študent UKF v Nitre členom olympijského hokejového tímu

Zimné olympijské hry v juhokórejskom Pjongčangu sa nezadržateľne blížia, a tak sú známe nominácie. Nesmierne nás teší, že sa tento úspech podarilo dosiahnuť aj študentovi našej univerzity Michalovi Krištofovi.
Michal je študentom prvého ročníka Pedagogickej fakulty, konkrétne odboru šport a rekreácia. S hokejom začínal v rodnej Nitre, no neskôr hrával vo Fínsku. Po približne piatich rokoch ho však opäť zlákalo rodné mesto a vrátil sa pod Zobor. Miestenka v olympijskom tíme pre Michala nie je úplnou novinkou. Seniorské „áčko“ však bude reprezentovať po prvýkrát.
Ako sám hovorí, snom každého športovca je dostať sa na olympiádu. Teší sa o to viac, že sa mu to podarilo už vo veku 24 rokov. Táto sezóna je zatiaľ Michalovou najlepšou, a preto dúfa, že sa mu podarí podať výborné výkony aj na najväčšom športovom podujatí. My Michalovi, a samozrejme celému tímu, držíme palce.
2018 Kristof M
Text: Mgr. Tímea Kamenická, Referát pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci