L3-banner-media

Volejbalistky UKF v Nitre druhé v Slovenskom pohári

Hráčky Volley project UKF Nitra sa dňa 4. februára 2018 umiestnili na druhom mieste v Slovenskom pohári 2017/2018. V nedeľňajšom finále prehrali s družstvom Strabag FTVŠ UK Bratislava 1:3. V prvom a druhom sete Bratislavčanky jednoznačne dominovali, v treťom sa Nitriankam podarilo bodovo sa od súperiek vzdialiť a znížiť na 1:2. Koncovku štvrtého setu lepšie zvládli hráčky Strabagu, premenili prvý mečbal.
Hráčky UKF boli vo finále národného pohára druhýkrát v sérii aj klubovej histórii, na trofej naďalej čakajú - vlani nestačili na VK Slávia EU Bratislava, ktorý je s 13 prvenstvami na čele historického poradia. "Slávistky" v sobotňajšom semifinále prehrali 1:3 práve s tímom UKF Nitra a finále SP bolo po prvý raz v histórii bez ich účasti. Táto súťaž sa prvýkrát konala vo formáte Final Six.
Najlepšou hráčkou finálového zápasu sa stala kapitánka Martina Konečná, ktorá pre UKF zhodnotila turnaj takto: „Účasť v pohári sme brali veľmi vážne. Vedeli sme, že sa na 99 % sa stretneme v súboji o postup do finále so Sláviou. Bol to ťažký boj, ktorý sme nakoniec vyhrali a dostali sa do finále. Tam sme bohužiaľ nestačili opäť na Strabag Bratislava a získali sme druhé miesto. Myslím si a určite nakoniec asi každý súhlasí, že je to pekné miesto a je za tým tvrdá robota každého z tímu. Aj keď zlato by tešilo určite viac. Teraz nás čakajú ešte tri zápasy v nadstavbe a potom play-off. Do každého zápasu musíme ísť naplno a potvrdiť doterajšie výsledky. Dúfam a verím, že na konci sezóny sa budeme tešiť.“
2018 volejbal tim
Text: http://svf.sk, Jana Krajčovičová
Foto: archív Volley project UKF Nitra

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo