Filmový festival Agrofilm 2018 na UKF

V dňoch 1. – 6. októbra 2018 sa uskutoční 34. ročník medzinárodného filmového festivalu Agrofilm 2018. Ide o súťažnú prehliadku filmových dokumentov s tematikou poľnohospodárstva, potravinárstva, ochrany prírodných zdrojov a života na vidieku. Hlavným organizátorom je Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Nitra – Výskumný ústav živočíšnej výroby v Lužiankach. Cieľom festivalu je informovať laickú i odbornú verejnosť o najnovších poznatkoch vedy a výskumu v oblastiach, ktoré ovplyvňujú kvalitu života a naše zdravie. Do súťaže bolo prihlásených 91 filmov z 24 krajín sveta. Do hlavnej súťaže postúpilo 30 filmov zo 17 krajín. Ambasádorom festivalu je športová osobnosť Matej Tóth.
Naša univerzita je už tradičným partnerom Agrofilmu spolu s ďalšími univerzitami: SPU v Nitre, TU vo Zvolene, UVLF v Košiciach, UK v Bratislave. Fakulta prírodných vied UKF organizuje v dňoch 2. – 4. októbra 2018 premietanie vybraných filmov. Každý premietací deň je tematicky orientovaný na vybranú problematiku (ekológia, geografia, biológia) a začína úvodnou odbornou prednáškou našich kolegov a spolupracovníkov.
Na premietanie filmov srdečne pozývame nielen študentov a pedagógov našej univerzity, ale aj študentov stredných škôl a všetkých záujemcov o uvedenú problematiku.
Text: prof. RNDr. Mária Bauerová, PhD. – prorektorka pre vedeckovýskumnú činnosť a prof. RNDr. Radoslav Omelka, PhD. – prodekan pre vedeckovýskumnú činnosť FPV