Zahraničná antológia s výrazným zastúpením UKF

V Srbsku vychádza v týchto dňoch antológia venovaná najvýznačnejším výsledkom slovenskej literárnej vedy od šesťdesiatych rokov 20. storočia po súčasnosť. Je pozoruhodné, že z tridsiatich autorov, ktorých štúdie boli vybrané do tejto reprezentatívnej publikácie, viac ako tretina pôsobila priamo na našej univerzite, predovšetkým v niekdajšom Kabinete literárnej komunikácie (František Miko, Anton Popovič, Peter Liba, Štefan Knotek, Peter Zajac, Valér Mikula a ďalší).
Spomedzi aktuálne činných pracovníkov UKF v Nitre sú do antológie zahrnuté štúdie prof. PhDr. Tibora Žilku, DrSc. (Ústav stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ UKF), prof. PhDr. Ľubomíra Plesníka, DrSc., doc. PhDr. Zoltána Rédeya, PhD. a Mgr. Mariany Čechovej, PhD. (všetci z Oddelenia semiotických štúdií ÚLUK FF UKF).
antologia 3 Mihal Harpanj Modeli i diskursi SPREAD VIEW
Text a foto: Mgr. Nikola Danišová – interná doktorandka Oddelenia semiotických štúdií ÚLUK FF