Atlét roka: ocenení aj športovci spätí s UKF

V prestížnej ankete Atlét roka, ktorej výsledky vyhlásili v utorok 13. novembra 2018 v Bratislave, sa umiestnili aj dvaja bývalí a jeden súčasný študent našej univerzity. Najlepším atlétom roka 2018 sa stal chodec Matej Tóth, ktorý je absolventom štúdia žurnalistiky, najlepším trénerom dospelých študent doktorandského štúdia (športová edukológia) Matej Spišiak a druhé miesto v kategórii Tréner mládeže získal Peter Žňava, absolvent Katedry telesnej výchovy a športu PF.
Matej Tóth je jedným z najúspešnejších slovenských atlétov histórie. Je slovenským reprezentantom v atletike, venujúcim sa chôdzi na 20 km a 50 km, olympijským víťazom z roku 2016 (Rio – Brazília) a Majstrom sveta z roku 2015 (Peking – Japonsko) v kategórii chôdza na 50 km. Je pretekárom klubu VŠC Dukla Banská Bystrica.
Matej Spišiak získal ocenenie Tréner roka po ročnej prestávke celkovo štvrtý raz. Okrem Mateja Tótha pripravuje (spolu s Martinom Pupišom) i tretiu v konečnom poradí ankety Máriu Katerinku Czakovú.
Peter Žňava je trénerom Emmy Zapletalovej, ktorá skončila na ME v Berlíne na 8. mieste v štafete 4x400 metrov (Emma Zapletalová, Iveta Putalová, Daniela Ledecká a Alexandra Bezeková) a na 5. mieste v behu na 400 m prekážok na juniorských MS v Tampere.
Všetkým trom športovcom srdečne gratulujeme a prajeme ešte veľa úspechov.
Text: Mgr. Jana Krajčovičová – Referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie R
Fotografia v perexe: SITA