Tretie víťazstvo v rade pre UKF

Začiatok Študentských dní nitrianskych univerzít priniesol hokejový zápas Univerzity Konštantína Filozofa a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. 13. novembra sa stretli na ľade štadióna Nitra Aréna, aby si po roku zmerali svoje sily. Zápas podľa organizátorov prilákal približne 4000 divákov a začal tradične predstavením jednotlivých hráčov oboch univerzít. Návštevníkov prišli na ľad pozdraviť aj rektor UKF prof. Libor Vozár a rektorka SPU doc. Klaudia Halászová.
Atmosféra bola počas zápasu strhujúca, diváci sa predbiehali v podpore svojich univerzít, v čom im pomáhal stály moderátor tejto akcie Lukáš „Vratko“ Žiačik.
Už v prvej tretine sa UKF dostala do vedenia a zostala v ňom takmer počas celého zápasu. Po prvej tretine viedla 3:1, po druhej s tesným náskokom 4:3 a zápas skončil výsledkom 8:5. Putovný pohár rektorov nitrianskych univerzít, ktorý je hlavnou cenou tohto zápasu, odovzdal víťazom prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci Univerzity Konštantína Filozofa doc. Miroslav Tvrdoň.
Podľa slov podpredsedníčky Študentského parlamentu UKF Bc. Sabíny Slovákovej dopadol zápas veľmi dobre a čo je najdôležitejšie, spokojní boli aj samotní diváci: "Atmosféra bola neuveriteľná ako každý rok. Študenti stále dokazujú, že ich toto podujatie láka a vedia sa na ňom poriadne zabaviť." Vyjadrila tiež radosť zo zaujímavého zápasu a opätovného zisku pohára pre UKF: "Ďakujeme hlavne našim hokejistom, že sme si zas mohli užiť tento krásny zápas."
Nášmu tímu gratulujeme k víťazstvu a ďakujeme hráčom oboch tímov za výborný športový zážitok.
Text: Mgr. Tímea Kamenická – Referát pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci R
Foto: Bc. Veronika Neirurerová – študentka anglického jazyka a kultúry a Lubo Balko