L3-banner-media

Tretie víťazstvo v rade pre UKF

Začiatok Študentských dní nitrianskych univerzít priniesol hokejový zápas Univerzity Konštantína Filozofa a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. 13. novembra sa stretli na ľade štadióna Nitra Aréna, aby si po roku zmerali svoje sily. Zápas podľa organizátorov prilákal približne 4000 divákov a začal tradične predstavením jednotlivých hráčov oboch univerzít. Návštevníkov prišli na ľad pozdraviť aj rektor UKF prof. Libor Vozár a rektorka SPU doc. Klaudia Halászová.
Atmosféra bola počas zápasu strhujúca, diváci sa predbiehali v podpore svojich univerzít, v čom im pomáhal stály moderátor tejto akcie Lukáš „Vratko“ Žiačik.
Už v prvej tretine sa UKF dostala do vedenia a zostala v ňom takmer počas celého zápasu. Po prvej tretine viedla 3:1, po druhej s tesným náskokom 4:3 a zápas skončil výsledkom 8:5. Putovný pohár rektorov nitrianskych univerzít, ktorý je hlavnou cenou tohto zápasu, odovzdal víťazom prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci Univerzity Konštantína Filozofa doc. Miroslav Tvrdoň.
Podľa slov podpredsedníčky Študentského parlamentu UKF Bc. Sabíny Slovákovej dopadol zápas veľmi dobre a čo je najdôležitejšie, spokojní boli aj samotní diváci: "Atmosféra bola neuveriteľná ako každý rok. Študenti stále dokazujú, že ich toto podujatie láka a vedia sa na ňom poriadne zabaviť." Vyjadrila tiež radosť zo zaujímavého zápasu a opätovného zisku pohára pre UKF: "Ďakujeme hlavne našim hokejistom, že sme si zas mohli užiť tento krásny zápas."
Nášmu tímu gratulujeme k víťazstvu a ďakujeme hráčom oboch tímov za výborný športový zážitok.
Text: Mgr. Tímea Kamenická – Referát pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci R
Foto: Bc. Veronika Neirurerová – študentka anglického jazyka a kultúry a Lubo Balko

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo