L3-banner-media

Večerný beh prilákal stovky športovcov

14. novembra 2018 patrila pešia zóna športovcom. Profesionáli i nadšenci sa po roku opäť stretli, aby si zmerali sily vo Večernom behu Nitrou, ktorý je už tradičnou súčasťou Študentských dní nitrianskych univerzít.
Podujatie organizovala Univerzita Konštantína Filozofa v spolupráci s Mestom Nitra. Beh prilákal 347 účastníkov, ktorí súťažili v kategóriách od žiakov po veteránov. Prvé miesto v kategórii žien v behu na 2100 m získala študentka UKF v odbore šport a rekreácia Lucia Janečková, ktorá súperku z Levíc zdolala veľmi tesne. Bronzovú medailu si vybojovala tiež študentka našej univerzity Simona Takácsová (odbor žurnalistika). V kategórii mužov v behu na 2800 m kraľoval už tretí rok po sebe Dávid Mazúch, študent učiteľstva telesnej výchovy a etickej výchovy.
Ceny víťazom 14. ročníka Večerného behu Nitrou odovzdali doc. Nora Halmová, vedúca Katedry telesnej výchovy a športu PF, a prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci doc. Miroslav Tvrdoň.
Organizátori predviedli kvalitné zabezpečenie podujatia a bežci dokázali, že je oň stále veľký záujem. "Osobitné poďakovanie patrí trénerom, ktorí dokázali pripraviť malých aj veľkých športovcov na toto neskoré jesenné podujatie. Veríme, že sa vám podujatie páčilo a budúci rok sa opätovne stretneme na jeho 15. ročníku," vyjadril sa jeden z organizátorov, doc. Jaroslav Broďáni z Katedry telesnej výchovy a športu PF.
Víťazom gratulujeme a prinášame kompletné výsledky Večerného behu Nitrou.
Text: Mgr. Tímea Kamenická – Referát pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci R
Foto: Lubo Balko – Referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie R

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo