Večerný beh prilákal stovky športovcov

14. novembra 2018 patrila pešia zóna športovcom. Profesionáli i nadšenci sa po roku opäť stretli, aby si zmerali sily vo Večernom behu Nitrou, ktorý je už tradičnou súčasťou Študentských dní nitrianskych univerzít.
Podujatie organizovala Univerzita Konštantína Filozofa v spolupráci s Mestom Nitra. Beh prilákal 347 účastníkov, ktorí súťažili v kategóriách od žiakov po veteránov. Prvé miesto v kategórii žien v behu na 2100 m získala študentka UKF v odbore šport a rekreácia Lucia Janečková, ktorá súperku z Levíc zdolala veľmi tesne. Bronzovú medailu si vybojovala tiež študentka našej univerzity Simona Takácsová (odbor žurnalistika). V kategórii mužov v behu na 2800 m kraľoval už tretí rok po sebe Dávid Mazúch, študent učiteľstva telesnej výchovy a etickej výchovy.
Ceny víťazom 14. ročníka Večerného behu Nitrou odovzdali doc. Nora Halmová, vedúca Katedry telesnej výchovy a športu PF, a prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci doc. Miroslav Tvrdoň.
Organizátori predviedli kvalitné zabezpečenie podujatia a bežci dokázali, že je oň stále veľký záujem. "Osobitné poďakovanie patrí trénerom, ktorí dokázali pripraviť malých aj veľkých športovcov na toto neskoré jesenné podujatie. Veríme, že sa vám podujatie páčilo a budúci rok sa opätovne stretneme na jeho 15. ročníku," vyjadril sa jeden z organizátorov, doc. Jaroslav Broďáni z Katedry telesnej výchovy a športu PF.
Víťazom gratulujeme a prinášame kompletné výsledky Večerného behu Nitrou.
Text: Mgr. Tímea Kamenická – Referát pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci R
Foto: Lubo Balko – Referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie R