L3-banner-media

Poznáš svojho suseda? My už áno!

Ústav stredoeurópskych jazykov a kultúr Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF dňa 14. novembra 2018 organizoval podujatie Poznáš svojho suseda?, ktoré sa uskutočnilo v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít. Zároveň išlo o voľné pokračovanie predchádzajúcich ročníkov tohto súťažno-zábavného kvízu.
Súťaže sa zúčastnilo celkovo päť tímov. Tie boli zložené zo žiakov tretích a štvrtých ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z viacerých miest Nitrianskeho kraja. Domáce pracovisko úspešne reprezentovali študenti prvého ročníka odboru stredoeurópske areálové štúdiá. Tímy odpovedali na kvízové otázky napríklad z histórie, geografie, športu, techniky, jazyka a literatúry. Medzi nimi sa však objavili aj také, ktoré otestovali všeobecný rozhľad študentov v oblasti spoločenského diania a kultúry, vrátane gastronómie, hudby a stredoeurópskej filmovej či televíznej tvorby.
Počas spoločne stráveného doobedia sme si pripomenuli aj mnohé významné historické udalosti spojené s tohtoročnými „osmičkovými výročiami“. Tieto tematicky pestré okruhy mali dôležitého spoločného menovateľa – nie náhodou ním boli krajiny V4. Tie stoja aj v centre záujmu vedeckých a pedagogických aktivít odborných asistentov FSŠ.
„Atmosféra bola veľmi príjemná, plná súťažného napätia a zábavy. Užili sme si každý moment a pritom sme sa zdokonalili vo svojich vedomostiach. Táto aktivita bola zároveň vynikajúcim spôsobom, ako by sme potenciálnych uchádzačov oboznámili s našou fakultou a namotivovali ich tak k tomu, aby si pre svoje budúce štúdium vybrali práve pracovisko Ústavu stredoeurópskych jazykov a kultúr,“ povedala Kitti Nagyová – súťažiaca (zároveň študentka 1. roč. SAS) o kvíze Poznáš svojho suseda?
Všetky zúčastnené tímy si odniesli vecné ceny od FSŠ. Vďaka našim ďalším sponzorom bolo možné individuálne oceniť členov troch najlepších tímov: 1. miesto získalo Gymnázium Šurany, na 2. mieste sa umiestnila SOŠ veterinárna, Nitra a 3. miesto patrilo topoľčianskemu gymnáziu. Všetkým ešte raz gratulujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťažno-zábavného kvízu Poznáš svojho suseda?
poznas svojho suseda3
poznas svojho suseda
poznas svojho suseda2
Text: PhDr. Lenka Tkáč-Zabáková – Ústav stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ a Kitti Nagyová – študentka odboru stredoeurópske areálové štúdiá
Foto: PhDr. Monika Adamická – Ústav stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo