L3-banner-media

Imatrikulačný ples zaplnil Agrokomplex

Imatrikulačný ples UKF je už tradičnou súčasťou a vrcholným podujatím Študentských dní nitrianskych univerzít. Tento ročník sa konal 16. novembra 2018 v pavilóne B výstaviska Agrokomplex. Pre návštevníkov ho opäť zorganizoval Študentský parlament UKF v spolupráci s Univerzitou Konštantína Filozofa.
Večerom plesajúcich sprevádzala moderátorská dvojica Kamil Konkol a Michaela Kertézsová, ktorí sú známi aj z moderovania predchádzajúcich ročníkov. V úvode plesu sa návštevníkom prihovoril rektor univerzity prof. RNDr. Libor Vozár, CSc. Tanečné kolo otvorili ako zvyčajne tanečníci z Akadémie tanca, ktorí predviedli choreografiu s názvom Motýlenie. Neskôr sa tanečníci predstavili aj v horúcich rytmoch latinskoamerických tancov.
Hudobný program plesu býva každý rok pestrý, no tento ročník priniesol aj žánrovú inováciu. Hlavným hosťom večera bol totiž známy slovenský raper Majk Spirit. Okrem neho vystúpila obľúbená kapela Smola a Hrušky a po polnoci zábavu rozprúdilo zoskupenie Maco Mamuko. Do skorých ranných hodín návštevníkov sprevádzal DJ Roman Mrázik.
To, že ide o obľúbené podujatie opäť potvrdila vysoká účasť. Agrokomplex zaplnilo takmer 1250 plesajúcich. Okrem študentov UKF nechýbali vedúci predstavitelia univerzity, predsedovia Študentskej rady vysokých škôl či študenti Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Neodlúčiteľnou súčasťou plesu bola tombola so zaujímavými cenami a tanečná zábava až do rána.
Organizátorov teší, že ich podujatie opäť zaplnilo Agrokomplex. „Sme radi, že ples prilákal také množstvo ľudí, že sa nič vážne nestalo a všetko dopadlo super,“ vyjadrila sa podpredsedníčka Študentského parlamentu Bc. Sabína Slováková. „Veríme, že sa všetci zabavili a už teraz sa tešíme na ďalší ročník,“ doplnila predsedníčka ŠP UKF Bc. Viktória Kyselová.
Text: Tímea Kamenická – Referát pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci R
Foto: Michal Gedaj, Martin Cintula

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo