L3-banner-media

Starostlivosť o dieťa – čo je správne a čo nie

21. novembra 2018 sa v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít konalo v Poradenskom a servisnom centre UKF podujatie s názvom Starostlivosť o dieťa – čo je správne a čo nie. Študentky tretieho ročníka študijného odboru ošetrovateľstvo z Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva prezentovali tému starostlivosti o matku a dieťa v prvom období po narodení. Rozoberali témy ako význam dojčenia, jeho prínosy pre matku a dieťa, náhradná mliečna dojčenská výživa, starostlivosť o zúbky dieťaťa v dojčenskom období, základné zásady pri kúpaní a prebaľovaní dojčiat.
Zaujímavá bola téma zameraná na nové trendy v starostlivosti o malé deti, a to kontaktné rodičovstvo a jeho princípy. Jednotlivé body tejto oblasti obsahujú témy ako bonding po pôrode (prvý kontakt dieťaťa s matkou hneď po narodení), dojčenie na požiadanie, spoločné spanie atď. V súčasnosti je v oblasti starostlivosti o dieťa v dojčenskom období aktuálna téma šatkovania a tiež bezplienková komunikačná metóda.
Na otázky záujemcov z publika erudovane odpovedala PhDr. Erika Krištofová, PhD. z Katedry ošetrovateľstva FSVaZ, ktorá je certifikovanou laktačnou poradkyňou. Organizačne sa na príprave podieľali PhDr. Miroslava Líšková, PhD. a PhDr. Alica Slamková, PhD. z katedry ošetrovateľstva.
Text: PhDr. Alica Slamková, PhD. – Katedra ošetrovateľstva FSVaZ

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo