Rozvoj spolupráce s Argentínou pokračuje

V dňoch 14. – 20. novembra 2018 bola PhDr. Martina Pavlíková, PhD. na pracovnej návšteve piatich univerzít v Argentíne: University of Buenos Aires (foto 1), National University of La Plata (foto 2), Universidad Nacional de San Martin, Buenos Aires (foto 3), Universidad Nacional del Nordeste UNNE (Resistencia – foto 4) a Universidad del Salvador, Buenos Aires (foto 5).
Predmetom rokovania s predstaviteľmi manažmentu uvedených univerzít bolo nadviazanie medzinárodnej spolupráce argentínskych univerzít s UKF v Nitre. Jedným z významných výsledkov rokovaní bolo podpísanie bilaterálnej zmluvy o medzinárodnej spolupráci medzi Universidad Nacional del Nordeste (UNNE) a UKF. Rektorka UNNE prof. María Delfina Veiravé počas spoločného rokovania vyjadrila záujem o rozvíjanie úzkej spolupráce medzi univerzitami najmä v oblasti kultúry a menšín. Ďalším úspechom rokovaní bolo, že prorektori univerzít v La Plate a San Martine pozvali na základe publikačných výstupov v databáze Scopus konkrétnych vedeckých pracovníkov UKF na prednášky a konferencie.
PhDr. Martina Pavlíková, PhD. nadviazala spoluprácu s J. E. Rafaelom M. Grossim (foto 6), veľvyslancom Argentíny na Slovensku so sídlom vo Viedni, ktorý pomohol kontaktovať univerzity v Argentíne. Taktiež nadviazala spoluprácu s Ambasádou Slovenska v Argentíne a jej predstaviteľom J. E. Branislavom Hitkom (foto 7), ktorý sa zúčastnil na rokovaniach o medzinárodnej spolupráci na UNNE a na National University of La Plata. Veľmi úzka spolupráca bola nadviazaná aj s pánom Césarom
Mangiaterrom, ktorý je predsedom Slovenského kultúrneho spolku v Buenos Aires. Pán César Mangiaterra sprevádzal PhDr. Martinu Pavlíkovú, PhD. na univerzitách v La Plate, Resistencii a v Buenos Aires.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – poverená výkonom činností prorektora pre medzinárodné vzťahy
Foto: archív autora