L3-banner-media

Naša študentka druhá na súťaži Miss folklór

Prvý decembrový večer patril na mrazivých Donovaloch súťaži Miss folklór. Jeho víťazkou sa stala Bratislavčanka Veronika Lattáková, prvou vicemiss naša študentka Romana Mačicová z Komárna a druhou vicemiss Katarína Kalmárová zo srbskej Vojvodiny. Súťaže sa zúčastnila aj ďalšia naša študentka, tentokrát Pedagogickej fakulty, Ester Nebusová, ktorá sa predstavila spevom a hrou na husle.
Keďže takzvaná zimná edícia súťaže sa konala v chladnom počasí na terase jedného z miestnych hotelov, organizátori dali súťažiacim dievčatám možnosť predviesť sa nielen v tradičných krojoch s partou, ale aj vo vyšívaných kožúškoch.
Ako nám prezradila Romana Mačicová, ktorá študuje na Katedre etnológie a folkloristiky Filozofickej fakulty UKF, na súťaži sa prezentovala módnou prehliadkou párt z celého Slovenska, ktoré sama vyrába. „Modelkami boli dievčatá z minulých ročníkov,“ povedala.
miss folklor parta
Takúto partu predviedla študentka etnológie Romana Mačicová.
Vo finále sa predstavilo celkovo jedenásť súťažiacich, ktoré organizátori vyberali v lete na rôznych folklórnych festivaloch po celom Slovensku, ale aj u dolnozemských Slovákov v Srbsku.
A ako svoje umiestnenie vníma prvá vicemiss? „Úspech bol pre mňa už to, že som sa do súťaže dostala a spoznala toľko úžasných ľudí, nadviazala nové priateľstvá a, samozrejme, zažila neopakovateľnú atmosféru zimnej Miss folklór,“ hovorí. „Miesto prvej vicemiss si veľmi vážim, som rada, že aj takýto netradičný folklórom inspirovaný talent sa ľudom páči a ocenili ho. Dúfam, že budem motiváciou pre ďalšie dievčatá s neobyčajným talentom.“
miss folklor vitazky
Víťazka súťaže Miss folklór 2018 Veronika Lattáková (uprostred), druhá v poradí Romana Mačicová (vľavo) a tretia Katarína Kalmárová (vpravo) počas finálového večera na Donovaloch v sobotu 1. decembra 2018.
miss folklor
Romana po súťaži s kamarátkou Katkou Kantorákovou.
Text: Mgr. Jana Krajčovičová – Referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie R
Foto: TASR/Dušan Hein a archív RM

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo