Vianočné posolstvo – darovať a byť obdarovaný

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva v spolupráci s Poradenským a servisným centrom Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre organizuje dňa 10. decembra 2018 v priestoroch hlavnej budovy Univerzity Konštantína Filozofa na Triede A. Hlinku 1 benefičnú akciu s názvom Vianočné posolstvo – darovať a byť obdarovaný.
Pôda univerzity sa stane miestom predvianočných stretnutí klientov zariadení sociálnych služieb, študentov a zamestnancov univerzity. Podujatie má viacročnú tradíciu a inšpiruje ľudí k uvažovaniu o dobrovoľníckej činnosti a k aktívnemu zapojeniu sa do pomoci pre tých, ktorí našu pomoc potrebujú.
V tomto roku pozvanie fakulty prijalo 10 zariadení sociálnych služieb najmä z Nitrianskeho kraja. V čase od 9.00 do 13.00 h si môžu návštevníci vybrať pre seba alebo svojich blízkych darček, ktorý vyrobili klienti týchto zariadení. V každom výrobku je čas, tvorivosť, spomienky a túžby ľudí, ktorí dni svojho života trávia mimo svojich rodín, v inštitucionalizovanej starostlivosti. Kúpou darčeka je jeho tvorca obdarovaný pozornosťou, uznaním a ocenením jeho práce.
Podujatie je skvelou predvianočnou príležitosťou, ako posilniť ľudskú spolupatričnosť a dobročinnosť a pozývame naň nielen akademickú obec a zamestnancov UKF, ale aj verejnosť.
Text: PhDr. Miroslava Čerešníková, PhD., FSVaZ – Ústav romologických štúdií
Fotografia v perexe: Lubo Balko, R – Referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie