L3-banner-media

Vianočné posolstvo – darovať a byť obdarovaný

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva v spolupráci s Poradenským a servisným centrom Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre organizuje dňa 10. decembra 2018 v priestoroch hlavnej budovy Univerzity Konštantína Filozofa na Triede A. Hlinku 1 benefičnú akciu s názvom Vianočné posolstvo – darovať a byť obdarovaný.
Pôda univerzity sa stane miestom predvianočných stretnutí klientov zariadení sociálnych služieb, študentov a zamestnancov univerzity. Podujatie má viacročnú tradíciu a inšpiruje ľudí k uvažovaniu o dobrovoľníckej činnosti a k aktívnemu zapojeniu sa do pomoci pre tých, ktorí našu pomoc potrebujú.
V tomto roku pozvanie fakulty prijalo 10 zariadení sociálnych služieb najmä z Nitrianskeho kraja. V čase od 9.00 do 13.00 h si môžu návštevníci vybrať pre seba alebo svojich blízkych darček, ktorý vyrobili klienti týchto zariadení. V každom výrobku je čas, tvorivosť, spomienky a túžby ľudí, ktorí dni svojho života trávia mimo svojich rodín, v inštitucionalizovanej starostlivosti. Kúpou darčeka je jeho tvorca obdarovaný pozornosťou, uznaním a ocenením jeho práce.
Podujatie je skvelou predvianočnou príležitosťou, ako posilniť ľudskú spolupatričnosť a dobročinnosť a pozývame naň nielen akademickú obec a zamestnancov UKF, ale aj verejnosť.
Text: PhDr. Miroslava Čerešníková, PhD., FSVaZ – Ústav romologických štúdií
Fotografia v perexe: Lubo Balko, R – Referát rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo