Študenti začali rok zábavno-súťažnou reláciou

V utorok 8. januára 2019 si traja študenti našej univerzity otestovali svoje vedomosti v televíznej súťaži Čo ja viem. Daniel Lenghart, Nikoleta Hlaváčová ani Nikoleta Kontová sa víťazmi síce nestali, nakrúcanie si však na sto percent užili. V bratislavskom štúdiu Rozhlasu a televízie Slovenska boli v jeden deň realizované dve kolá – jedno s hosťami v zložení Mary Bartaloš, Jana Kovalčíková a Slávo Jurko, a v druhom súťažili Marek Fašiang, Yveta Blanarovičová a Ján Jackuliak.
Nápad zúčastniť sa šou ako prvému skrsol v hlave študentovi učiteľstva výtvarného umenia a psychológie Danielovi Lenghartovi. „Nikoleta Hlaváčová povedala, že súhlasí a kolegyni Nikolete Kontovej sme poslali do správy prihlášku s tým, že nevedela, do čoho sa vlastne prihlásila,“ smeje sa. „Po pár minútach sa nás v chate spýtala, že čo to vlastne vyplnila. Jej reakcia bola nasledovná: ´Decká, ja som sa práve prihlásila do nejakej šou.´“
Všetko však napokon dobre dopadlo. „Atmosféra bola veľmi príjemná a uvoľnená,“ prezradila nám študentka učiteľstva psychológie a výchovy k občianstvu Nikoleta Hlaváčová. „Vďaka organizátorom, moderátorovi, ale aj samotným hosťom sme sa po celý čas zabávali a celú súťaž brali ako zábavu, čo sa odzrkadlilo aj na vzťahoch medzi študentmi, ktorí súťažili.“ Otázky boli podľa jej slov niektoré ťažšie a niektoré ľahšie. „Nám osobne sa zdali otázky v prvom natáčaní oveľa ľahšie ako v tom druhom. Išlo však aj o to, že veľkú úlohu tam zohrával čas – kto bol rýchlejší v odpovedaní na otázku, ten bol bližšie k výhre.“
Počas nakrúcania nevládla v štúdiu rivalita, ale naopak, práve súdržnosť študentskej komunity aj režisérskeho tímu. Účasť v súťaži Nikoleta Kontová, ktorá na UKF študuje učiteľstvo výtvarného umenia a psychológie, odporúča aj ostatným študentom: „Je to neskutočná skúsenosť, či už v rámci nakrúcania, ale taktiež aj v dozvedaní sa nových informácií, opakovania si niektorých už predtým osvojených, ale zabudnutých vedomostí. No určite je najlepším prínosom zúčastnenia poznanie nových ľudí, či už z televízie alebo aj iných študentov vysokých škôl na Slovensku.“
Čo ja viem je jedinečná zábavno-súťažná šou plná vtipných a nečakaných otázok, do ktorej sa prostredníctvom aplikácie pre smartfóny a tablety môžu zapojiť aj diváci pri obrazovkách. Vysiela ju RTVS vždy v piatok o 20.20 h na Jednotke. Moderátorom je športový komentátor Marcel Merčiak, držiteľ niekoľkých významných ocenení. Nakrúcania sa zúčastňujú vždy 3 známe osobnosti a 200 študentov vysokých škôl. Výherca môže získať hmotnú výhru a finančný obnos, percentuálne závislý od celkovej výhry vo finálovej časti hry. Celková výhra putuje vždy na charitatívne účely konkrétnym rodinám v hmotnej núdzi.
Relácie s účasťou našich troch študentov si budete môcť pozrieť 1. a 29. marca 2019.
Text: Mgr. Jana Krajčovičová, R – Oddelenie médií
Foto: Daniel Lenghart, Nikoleta Hlaváčová a Nikoleta Kontová

logo centro male logo mojanitra v mobile

Rozumiem

Funkčnosť a obsah stránky

Funkciu zdieľania používajú návštevníci, aby odporučili naše stránky a obsah na sociálnych sieťach, ako je Facebook a Twitter. Súbory cookie ukladajú informácie o tom, ako návštevníci používajú funkciu zdieľania, i keď nie individuálnej úrovni, aby bolo možné danú webovú stránku zlepšiť. Ak neprijmete súbory cookies, neuložia sa žiadne informácie. Na niektoré ďalšie funkcie na našich webových stránkach používame tretie strany, napríklad ak navštívite stránky s vloženými videami z YouTube alebo stránky, ktoré obsahujú odkazy na YouTube. Tieto videá alebo odkazy (a iný obsah od tretích strán) môžu obsahovať súbory cookies tretích strán a možno že si budete chcieť pozrieť zásady webových stránok týchto tretích strán ohľadne informácií týkajúcich ich používania súborov cookies.

Analytika webovej stránky

Súbory cookies nepoužijeme na zhromažďovanie identifikovateľných informácií o návštevníkovi. Avšak v prípade, že tak budete chcieť urobiť, môžete si vybrať a odmietnuť alebo zablokovať cookies, ktoré nastavila spoločnosť Electrolux alebo webové stránky tretích strán tým, že zmeníte nastavenia vášho prehliadača. Ohľadne ďalších podrobností pozri „funkcia pomoc“. Vezmite na vedomie, že väčšina prehliadačov automaticky akceptuje cookies, takže ak si neprajete používať cookies, bude potrebné ich aktívne vymazať alebo zablokovať. Informácie o používaní cookies v prehliadačoch v mobilných telefónoch a podrobnosti, ako odmietnuť alebo vymazať takéto cookies, nájdete v príručke vášho mobilného telefónu. Majte na pamäti, že ak odmietne používanie cookies, naše stránky budete môcť navštíviť, avšak niektoré funkcie nemusia fungovať správne.